Horváth Balázs
Scrum Master képzés minősége rettentően fontos. Az „agilis” gondolkodásmódot átszövő kérdések és félreértések sora bár végeláthatatlan, sok szervezet mégis abba a hibába esik, hogy megelégszik a látszat-agilitással. Ez aztán nem csak azt hozza magával, hogy az adaptív hozzáállás valódi előnyei nem jelennek meg a szervezetnél, hanem azt is, hogy továbbra is felesleges dolgokra pazaroljuk az energiákat, a vevők pedig joggal kérik számon a nagyobb rugalmasságot. Ha a következőkhöz hasonló kérdések járnak a fejünkben:
…akkor érdemes egyet visszalépni, és átgondolni, hogy a megfelelő irányba haladunk-e az átalakuláson keresztül. Az utolsó kérdés megválaszolásához ugyan nincs szükség komoly tudásra (nem), a többit önállóan megfejteni, miközben ugyanazokat a hibákat követjük el, amelyeket előttünk már sokan megtettek, nem feltétlenül a legjobb választás.
Különösen agilis transzformáció esetén nagyon fontos, hogy olyan oktatótól tanuljunk, aki a kiindulási pontot is pontosan ismeri. Az agilis tudást leíró könyvekből könnyű lefesteni az ideális világot, azonban az odavezető lépések egyáltalán nem egyértelműek, hiszen a vállalatnak az átalakulás során is termelnie kell. Bizonyos döntési és szervezési mechanizmusok párhuzamosan fognak működni, vannak, amelyeket izolálni kell, és vannak, amelyek összefonódhatnak. Ezek pontos ismerete nélkül az agilitás valódi előnyeit nem fogjuk tudni kiaknázni, sőt, tovább mélyíthetjük a szervezeti problémákat. Oktatóink több mint egy évtizedes tapasztalattal rendelkeznek az agilitás terén, több sikeres átalakulást támogattak és folyamatosan oktatnak itthon és külföldön egyaránt. Mindketten magabiztos tudással rendelkeznek a prediktív, tradicionális projektvezetés terén is, ezért nagyban tudják segíteni az átállás nehézségeivel küzdő szervezeteket, agilis képzések, Product Owner vagy Scrum Master képzés, és nemzetközi vizsgafelkészítők esetén is.
Következő nyílt képzésünk – Scrum Master képzés: